جهان سلامت: سخنگوی اورژانس کشور از آماده باش این سازمان برای اجرای طرح تابستانه خبر داد و گفت: این طرح از امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه آغاز می‌ شود و نیروهای ما در چندین حوزه فعالیت می ‌کنند.

به گزارش جهان سلامت به نقل از ایرنا از اعلام روز پنجشنبه وزارت بهداشت، مجتبی خالدی، در مورد تمهیدات اورژانس برای طرح تابستانه اظهار داشت: به همین منظور نیروهای اورژانس در چند حوزه از جمله بخش پیش بیمارستانی فعالیت می کنند که در این قسمت ۲ هزار و ۵۰۰ پایگاه اورژانس در سطح کشور در حالت آماده باش قرار دارند.
به گفته خالدی در این طرح از چهار هزار دستگاه آمبولانس، ۶۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۵۰ دستگاه موتور لانس، دو فروند آمبولانس دریایی و همچنین ۳۳ فروند بالگرد استفاده می‌شود.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: در طرح تابستانه اولویت اصلی ما جاده ‌های کشور است و تاکید داریم که از ساعت ۱۸تا ۲۴ آمبولانس ‌ها در کنار جاده‌ ها مستقر شوند تا دسترسی مردم به عوامل اورژانس سریع تر صورت گیرد.

وی ادامه داد: همچنین تمهیدات لازم برای تجهیز نیروهای اورژانس و امکانات مورد نیاز برای خدمات رسانی از جمله تجهیزات مصرفی و غیرمصرفی و در نظر گرفتن موارد مورد نیاز برای مسائلی از جمله گرمازدگی و غرق شدگی اندیشیده شده و دستورالعمل ‌های لازم نیز در این راستا به مراکز درمانی، اورژانس ‌های بیمارستان ‌های کشور با توجه به اینکه آنها نقطه اتصال اورژانس پیش بیمارستانی و بخش درمان هستند، داده شده است.

خالدی در مورد مزیت‌ های بکارگیری بالگردهای اورژانس برای امداد رسانی، گفت: عوامل امدادی معمولا در جاده ‌های اصلی کشور مستقر می‌ شوند و یکی از نگرانی ‌های مردم عموما این است که اگر از جاده‌ های اصلی فاصله بگیرند آیا در صورت بروز اتفاق، امداد رسانی به آنها انجام می‌شود یا خیر؟ که در این راستا بالگردها کمک بسیاری هستند تا در مناطق صعب العبور حضور داشته باشند. یکی دیگر از مزیت‌ های بکارگیری بالگردها، توانمندی آنها در انتقال بیشتر مصدومان به مراکز درمانی است. به همین دلیل ما درخواست دادیم بالگردهای اورژانس در آینده نیز افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد:‌ در مجموع در طرح تابستانه امسال ۱۴ هزار نیرو شرکت می ‌کنند و امیدواریم که بتوانیم به خوبی به هموطنان‌ خدمت رسانی کنیم.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای جهان سلامت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.