جهان سلامت:تب فوتبال و ديدن رقابت‌هاي جام جهاني ۲۰۱۸ حدود ۱۶ روز ديگر آغاز مي‌شود و مشتاقان بسياري منتظر شروع اين رقابت‌ها هستند. رقابت‌هايي كه در سال‌هاي قبل،گاهي از محل‌هاي تجمع مردم همچون سينماها، كافه‌ها، رستوران‌ها و … نيز پخش مي‌شد تا خانواده‌ها در كنار هم لذت بيشتري از تماشاي فوتبال ببرند.

به گزارش جهان سلامتبه نقل از قانون،با اين حال برخي حساسيت‌ها در سال‌هاي اخير سبب شده كه به نمايش فوتبال در اماكن تجمع مردم واكنش نشان داده شود و چند روز قبل نيز در خبري به نقل از رييس پليس تهران گفته شد كه حتي كافه‌ها نيز اجازه پخش بازي‌هاي جام جهاني را ندارند. موضوعي كه واكنش‌هاي بسياري را ميان كاربران در شبكه‌هاي اجتماعي برانگيخت و بسياري افراد از اين تصميم رييس پليس پايتخت متعجب شدند.

تصميمي كه ديروز از سوي مركز اطلاع رسانی پلیس پایتخت تكذيب شد و اين مركز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «در پی انتشار مطلبی به نقل از سردار رحیمی، رییس پلیس پایتخت در خصوص ممنوعیت پخش مسابقات فوتبال جام‌جهانی در کافی‌شاپ‌ها و قهوه‌خانه‌ها با تکذیب این خبر تاکید می‌شود که پخش مسابقات فوتبال جام جهانی در کافی‌شاپ‌ها و قهوه‌خانه‌ها تابع ضوابط و مقررات صنفی است و پلیس مخالفتی با آن ندارد».

پخش بازي‌هاي فوتبال در اماكني مانند كافه‌ها يا قهوه خانه‌ها در سال هاي اخير با استقبال زياد شهروندان مواجه شده و به نظر مي رسد با آغاز رقابت‌هاي جام جهاني، بازار قهوه خانه‌ها و كافه‌ها براي تماشاي رقابت‌هاي فوتبال نيز داغ شود. با اين حال ، موضوع اكران مسابقات فوتبال در سالن‌هاي نمايش و سينماها هنوز تكليفش مشخص نيست و با آنكه درباره اين اكران نيز پليس اعلام كرده بود مخالفتي ندارد اما همچنان برخي فعالان و تصميم گيران در حوزه سينما با اين موضوع مخالفت‌هاي جدي دارند.

اين در حالي است كه در سال‌هاي قبل پخش رقابت‌هاي فوتبال در سينماها با استقبال مردم مواجه شده و توانسته بود فضاي خوبي را ميان شهروندان ايجاد كند. برخي اماكن همچون برج ميلاد نيز در سال هاي گذشته به نمايش رقابت‌هاي فوتبال پرداختند اما به علت‌هاي نامعلوم، به يك‌باره پخش مسابقات فوتبال در آن ممنوع شد. موضوع پخش بازي‌هاي فوتبال در سينماها و اماكن تجمع مردم، آنجا اهميت بيشتري پيدا مي كند كه سال‌هاست ورود خانواده‌ها به ورزشگاه‌ها براي تماشاي رقابت هاي ورزشي با ممنوعيت مواجه بود؛ درحالي‌كه تماشاي فوتبال در سينماها و ديگر اماكن عمومي مي‌تواند تمرين و سرآغاز خوبي براي رفع ممنوعيت‌هاي حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نيز باشد.


برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای جهان سلامت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.