جهان سلامت: معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ریگان گفت: افزایش ریزگردها به ۱۲۴۱ برابر حد مجاز، ادارات این شهرستان را از ساعت ۱۲ ظهر امروز (دوشنبه) تعطیل کرد.

به گزارش جهان سلامت به نقل از ایرنا،علیرضا غلامشاهزاده افزود: گرد وغبار شدید امروز موجب مشکلات تنفسی برای شهروندان ریگانی و تعطیلی ادارات این شهرستان شده است.

وی عنوان کرد: تشدید گرد و غبار در شهرستان ریگان موجب کندی عبور و مرور در محور ترانزیتی شهرستان ریگان به چابهار و استقرار تمام نیروهای راهداری و پلیس راه در این محور شده است.

معاون فرماندار ریگان گفت: تشدید ریزگردها و گرد و غبار تاکنون ۱۵ نفر از اهالی شهرستان ریگان را راهی مراکز درمانی کرده است.
وی افزود: گرد و غبار شدید راه ارتباطی پنج روستای شهرستان ریگان را مسدود کرده که تلاش نیروهای راهداری جهت بازگشایی این محورها ادامه دارد.
غلامشاهزاده بیان کرد: تمامی مراکز بهداشتی درمانی پلیس راه و هلال احمر شهرستان ریگان در حالت آماده باش قرار دارند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ریگان نیز گفت: با سنجش پایش دستگاه گرد و غبار در این شهرستان و افزایش پی ام دستگاه به یکهزار و ۲۴۱ برابر حد مجاز شرایط خطرناک اعلام شد.

حمزه ابراهیمی افزود: تشدید غلظت گرد و غبار ریگان را در وضعیت خطرناک قرار داده و موجب خانه نشین شدن اهالی این شهرستان شده است.
وی از شهروندان خواست تا فروکش کردن گرد و غبار در منازل مسکونی خود بمانند و شاهد مشکلات تنفسی مردم این شهرستان نباشیم.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان ریگان تصریح کرد: گرد و غبار در مناطق ۸۰۰متری چاه ملک و شیر آباد تشدید شده و کندی عبور و مرور در این شهرستان شده است.
ابراهیمی گفت: شهرستان ریگان پس از استان خوزستان دومین نقطه گرد و غبار خیز کشور و نیازمند حمایت جدی مسئولان است.
ریگان در ۲۸۵ کیلومتری شرق کرمان قرار دارد.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای جهان سلامت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.