اجاره آپارتمان مبله ارزان

پرورش زعفران

در فصل خوش رنگ پاییز در مناطق معتدل کشور ایران در دامنه ها و دشت ها، گل زعفران به صورت خودرو رشد میکند تا شهد شیرینی برای زنبور های عسل باشد. برای بهره برداری از عراضی کم بازده میتوان موضوع زراعت گیاهان دارویی را مطرح کرد و زعفران از آن گونه گیاهان دارویی است که میتواند در اینگونه عراضی به نحو مطلوب رشد کند. در مناطق گرمسیر و سرد سیر و هر زمینی که قابل آبیاری باشد مناسب کشت زعفران است. کافیست قبل از کشت به مقدار لازم کود حیوانی با خاک مخلوط شود، این مقدار حدود بیست و پنج تا پنجاه تن در هکتار خواهد بود. توصیه شده است در فصل تابستان از کاشت پیاز زعفران خودداری شود. پس از کودپاشی زمین به طور عمیقی دو بار شخم میخورد تا علاوه بر مخلوط شدن کود با خاک شرایط خاک جهت تولید پیاز های زعفران و خروج گلها محیا شود. بهترین زمان کاشت پیاز زعفران اردیبهشت و خرداد است.

زعفران

امروزه نظر متخصصان و پژوهشگران جوان به زعفران و چگونگی کاشت آن برای بهبود کاشت و برداشت این گیاه دارویی و خوراکی بیش از پیش است.زعفران گیاهی علفی و دارویی است که دارای ساقه های زیر زمینی یا همان پیاز است. پیاز زعفران پیازی سخت، گوشت دار، مدور و به رنگ سفید که روی این پیاز پوششی لیفی قرار گرفته است. پس از کاشت پیاز بسته به شرایط آب و هوایی آبیاری زعفران در مناطق معتدل از اواسط شهریور ماه و در مناطق گرمسیر از اوایل مهر آغاز میشود. آبیاری زودتر از موعد موجب جلو افتادن رویش گیاه و آبیاری دیرتر از موعد موجب مواجه شدن گلها با یخبندان خواهد بود. بنابراین در خصوص آبیاری به موقع تاکید میشود.

خرید زعفران

زعفران

خواص زعفران

در هنگام برداشت علاوه بر رعایت نکات بهداشتی باید دقت زیادی در برداشت گلهای زعفران کرد. در هنگام برداشت به کلاله ی سه شاخه ای قرمز رنگ گل زعفران نباید خدشه ای وارد شود. اولین بخش از گیاه زعفران که در فصل پاییز از خاک خارج میشود گل زعفران است. گل زعفران از شش قطعه تشکیل شده است که سه قطعه آن کاسبرگ ها هستند و سه قطعه هم گلبرگ ها هستند. زعفران دارای سه عدد پرچم است که میله پرچم ها بلند تر از بساک های زرد رنگ هستند. با توجه به اینگه گیاه زعفران گیاهی گران قیمت است و مصرف آن به صورت خوراکی است و همراه با غذا و دسر ها استفاده میشود ولی خاصیت اصلی زعفران نشاط آور و مفرح بودن آن است که به عنوان یک گیاه آرام بخش مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید زعفران

با خرید زعفران میتوانید آن را دم کرده و برای خوش عطر و طعم شدن غذا ها استفاده کنید.از عصاره زعفران برای تبدیل به انواع فرمول ها، شربت، قرص، کپسول و … استفاده میشود. با توجه به اینکه کشت زعفران در بسیار از مکان های پر بازده مانند لرستان مرسوم شده است باید مطالعات بیشتری بر روی این گیاه ارزشمند انجام شود. از خواص زعفران میتوان آرامبخشی، خواب آوری، خاصیت ضد سرطانی، کمک به بهبود عملکرد کلیه ها، شفافیت و جوان سازی پوست و مو، ضد افسردگی و … نام برد. جالب است که بدانید هر یک گیلوگرم زعفران برابر با کاشت دو هزار تا دو هزار و هفت صد گل زعفران است پس تلاش و زحمت زیادی برای جمع آوری مقدار کمی از زعفران کشیده میشود. برای بهرمندی از خواص زعفران میتوان از دمنوش های زعفرانی نیز استفاده کرد. برای خرید زعفران مرغوب با ما تماس بگیرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای جهان سلامت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.