اجاره آپارتمان مبله ارزان

پیش‌بینی زایمان زودرس با آزمایش خون

 

پیش بینی زایمان زودرس

زایمان زودرس

یکی از دغدغه‌های مادران باردار، تعیین زمان دقیق زایمان است چراکه مسلما هیچ مادری دوست ندارد به خاطر زایمان زودرس، سلامت فرزندش به خطر بیفتد.

در حال حاضر برای تشخیص زمان دقیق زایمان، غیر از در نظر گرفتن تاریخ آخرین دوره قاعدگی، معمولا چند سونوگرافی در دوره‌های مختلف بارداری انجام می‌شود تا دقیق‌ترین تاریخ زایمان به دست بیاید.

این سونوگرافی‌ها غیر از صرف وقت و هزینه، عوارضی هم می‌توانند برای مادر و جنین داشته باشند. به همین خاطر بسیاری از مادران با استرس و وسواس زیادی این نوع سونوگرافی‌ها را انجام می‌دهند.

حالا خبر خوب برای این گروه این است که محققان دانمارکی و آمریکایی نوعی آزمایش خون ارزان و کاربردی طراحی کرده‌اند که می‌تواند مثل یکی از آزمایش‌های دوران بارداری، به سادگی انجام شود و احتمال زایمان زودرس را تا ۸۰ درصد درست پیش‌بینی کند.

در صورت عملی شدن این آزمایش دوران بارداری، از مرگ و میر و عوارض ناشی از ۱۵ میلیون زایمان زودرس در جهان که در طول یک سال رخ می‌دهد، تا حد زیادی می‌توان پیشگیری کرد.

خوشبختانه این آزمایش می‌تواند تاریخ دقیق زایمان مادر را هم تعیین کند و در مقایسه با سونوگرافی بسیار ارزان‌تر است. عملکرد این آزمایش خون به این ترتیب است که با اندازه‌گیری سطح اسید ریبونوکلئیک، فعالیت ژن‌های مادر، جفت و جنین را بررسی می‌کند.

با توجه به اینکه تعداد بسیار کمی از ژن‌ها می‌توانند مادران در معرض خطر زایمان زودرس را شناسایی کنند، این آزمایش خون می‌تواند عملکرد دقیقی در تعیین زمان دقیقه زایمان و تشخیص احتمال خطر زایمان زودرس داشته باشد.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای جهان سلامت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.