جهان سلامت:وزارت کشاورزی ژاپن، مناقصه و فروش گندم از کانادا را به‌دلیل آلوده بودن به گندم‌های تراریخته یا دستکاری شده ژنتیکی معلق کرد.

به گزارش جهان سلامت به نقل از تسنیم ،وزارت کشاورزی ژاپن روز جمعه مناقصه و فروش گندم از کانادا را به‌دلیل آلوده بودن به گندم‌های تراریخته یا دستکاری شده ژنتیکی در استان البرتا معلق کرد.

یک مقام وزارت صنایع ژاپن در این باره گفت: “ما فروش گندم کانادا را معلق می‌کنیم تا زمانی که تایید کنیم که گندم کانادا که ژاپن خریداری می‌کند، فاقد GMO است.”

براساس گزارش آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA)، گندم‌هایی در نزدیکی یک جاده روستایی در آلبرتا کشف شد که به‌دلیل استفاده از “سم علف‌کش رانداپ کمپانی مونسانتو” گندم‌ها مورد استفاده قرار نگرفت و معدوم شد.

مونسانتو، غول شیمیایی کشاورزی امریکا، در سال ۱۹۹۸ شروع به آزمایش گندم تراریخته مقاوم به علف‌کش گلایفوسایت در کانادا کرد اما در سال ۲۰۰۴ پس از مخالفت‌های گسترده متوقف شد.

کشف گندم GMO که توسط مونسانتو در مزرعه‌ای در ایالت واشنگتن توسعه یافته است، باعث شد ژاپن و کره جنوبی دو سال پیش، واردات برخی از گونه‌های گندم ایالات متحده را متوقف کنند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای جهان سلامت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.