جهان سلامت:طبق گزارش جدید سی و هشتمین نشست SADC (جامعه توسعه جنوب آفریقا)، حدود ۹۰ درصد تمام موارد ابتلا به مالاریا در جهان در منطقه جنوب آفریقا رخ می دهد.

به گزارش جهان سلامت به نقل از مهر، «ریچارد کاموی»، وزیر سابق بهداشت نامبیا، در سخنرانی خود اعلام کرد: «حدود ۹۰ درصد موارد ابتلا به مالاریا و ۹۱ درصد موارد مرگ ناشی از مالاریا در جهان در جنوب آفریقا و عمدتا در کودکان زیر ۵ سال و زنان باردار روی می دهد.»

طبق مطالعه سال ۲۰۱۸ در مورد آینده مالاریا در آفریقا مشخص شد این بیماری سالانه هزینه ای بالغ بر ۱۲ میلیارد دلار به اقتصاد آفریقا تحمیل می کند. همچنین روند رشد اقتصادی کشورهای که با نرخ بالا ابتلا به مالاریا روبرو هستند را تا ۱.۳ درصد کُند می نماید.

به گفته کاموی، حذف مالاریا می تواند به کاهش فقر و تقویت رشد اقتصادی کمک کند.

وی عنوان می کند: «حدود ۷۵ درصد کسب و کارها در جنوب آفریقا تحت تاثیر منفی مالاریا هستند. حذف مالاریا به کاهش هزینه های سلامت، بهبود سلامت نیروی کار، افزایش بهره وری و کاهش غیبت از محل کار منجر خواهد شد. بدون شک حذف مالاریا به تقویت صنعت توریسم و آزادشدن منابعی که قبلا به مقابله با مالاریا اختصاص داده شده است، می انجامد.»

کشورهای آنگولا، بوتسوانا، جمهوری دمکراتیک کنگو، لسوتو، ماداگاسکار، مالاوی، موریس، موزامبیک، نامیبیا، آفریقای جنوبی، سوازیلند، جمهوری متحد تانزانیا، زامبیا و زیمبابوه از اعضای جامعه توسعه جنوب آفریقا هستند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای جهان سلامت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.